Aktualności

II Ludowe Dni Czarnochowic

Serdecznie zapraszamy na II Ludowe Dni Czarnochowic, które odbędą się w dniach 15-16 sierpnia (sobota, niedziela). W programie m.in.: gry i zabawy dla dzieci, loteria fantowa, inscenizacja dożynek oraz mecz o mistrzostwo klasy A podokręg Wieliczka LKS Czarnochowice – Węgrzcanka Węgrzce Wielkie. Wydarzenie to uzyskało wsparcie finansowe Gminy Wieliczka w ramach otwartego konkursu ofert w dziedzinie kultury.

Program imprezy:


15 sierpnia, sobota
godz. 10.30 - Msza święta w intencji mieszkańców Czarnochowic oraz poświęcenie wieńca dożynkowego
godz. 13.00 - Otwarcie wystawy pamiątki z dawnych lat
godz. 14.15 - Zaproszenie do inscenizacji dożynkowej gospodarzy Dożynek
godz. 15.00 - Inscenizacja folklorystyczna Dożynek Ludowych;
                     Zespół z Łazan oraz występy grup młodzieży z Czarnochowic
godz. 17.00 - Mecz o Mistrzostwo klasy A podokręg Wieliczka; LKS Czarnochowice – Węgrzcanka Węgrzce Wielkie
godz. 19.00 - Występy grupy młodzieżowej
godz. 20.00 - Zabawa taneczna
W trakcie imprezy odbędzie się degustacja potraw regionalnych.

16 sierpnia, niedziela
godz. 12.30 - Spotkanie pokoleń byłych sportowców
godz. 13.00 - Mecz oldbojów: Reprezentacja Powiatu Wielickiego – Reprezentacja Zuberec ze Słowacji
godz. 16.00 - 20.00 Muzyka karaoke

Patronat nad całością sprawuje Dziennik Polski, a współorganizatorami są Powiat Wielicki, Miasto i Gmina Wieliczka, LKS Czarnochowice oraz sponsorzy zaproszeni do współorganizowania imprezy.

Przypomnijmy też, iż 1 sierpnia br. na obiekcie sportowym LKS Czarnochowice oraz części znajdującej się koło Domu Ludowego w Czarnochowicach odbył się IX Piknik Rekreacyjno – Sportowy im. J. R. Zaricznego.
W części sportowej zorganizowano zawody piłki nożnej na dwóch równoległych boiskach, w których startowali zawodnicy w trzech grupach wiekowych:
1. żacy – 7 – 10 lat (30 zawodników)
2. trampkarze młodsi – 11 – 12 lat (25 zawodników)
3. trampkarze starsi – 13 – 15 lat (34 zawodników).
Łącznie w zawodach udział wzięło 89 zawodników w 11 drużynach.
Zawody odbywały się w systemie pucharowym, mecze 2 x 10 minut. Sędziowali: Rafał Kot i Grzegorz Sroka z PPN Wieliczka.
Każda z drużyn niezależnie od zajętego miejsca otrzymała nagrody w postaci okolicznościowego pucharu, dyplomu oraz piłki.

 

Wyniki turnieju – Żaczki

1 miejsce – Łach Power 9 pkt
2 miejsce - Kmita Zabierzów I 6 pkt
3 miejsce – Gwarek Czarnochowice 3 pkt
4 miejsce Czarnochowice I 0 pkt

Czarnochowice I – Gwarek 0:4
Łach Power – Kmita Zabierzów I 2:1
Czarnochowice I – Łach Power 0:6
Gwarek Czarnochowice – Kmita Zabierzów I 0:9
Czarnochowice I – Kmita Zabierzów I 1:3
Gwarek CZarnowchowice – Łach Power 0:1

 

Wyniki Turnieju – Trampkarze młodsi

Wszystkie mecze pozostały nierozstrzygnięte, zakończyły się bezbramkowymi remiasami. O kolejności zadecydowały rzuty karne.
1 miejsce – LKS Węgrzcanka I
2 miejsce – Śledziejowice
3 miejsce Kmita Zabierzów II

 

Wyniki Turnieju – Trampkarze starsi

1 miejsce – LKS Węgrzcanka II 9 pkt
2 miejsce – Bieżanowianka 4 pkt (6:3)
3 miejsce – Powrót Toczących Pulpetów z Kambodży 4 pkt (7:6)
4 miejsce – Czarnochowice II 0 pkt

Bieżanowianka – Czarnochowice II 4:0
LKS Węgrzcanka II – Powrót 4:2
LKS Węgrzcanka II – Bieżanowianka 1:0
Powrót - Czarnochowice II 3:0
LKS Węgrzcanka II – Czarnochowice II 5:0
Powrót – Bieżanowianka 2:2
 
 
 
 
 


 

Multimedia

Publikacje

spacerownik po gminie