I Mistrzostwa Polski na Małopolskiej Arenie Lekkoatletycznej

W sobotę 16 maja Małopolska Arena Lekkoatletyczna w Wieliczce tętniła życiem - po raz pierwszy odbyły się tam Mistrzostwa Polski Seniorów w biegu na 10 000 metrów.

Sportowe zmagania seniorów poprzedziły Gimnazjalne Mistrzostwa Polski oraz "I otwarty Puchar o Kryształ Soli w Wieliczce". Organizatorzy wydarzenia to: Solne Miasto, TS „Wieliczanka” oraz Małopolski Związek Lekkiej Atletyki.

Paulina Kaczyńska (WMLKS Pomorze Stargard Szczeciński) poprawiła na bieżni Małopolskiej Areny Lekkoatletycznej swój rekord życiowy o ponad 2 minuty. Zawodniczka z Pomorza Zachodniego złoty medal wywalczyła z czasem 33:26.59. Drugie miejsce zajęła, prowadząca przez większość dystansu, Dominika Napieraj. Srebrna medalistka, zawodniczka AZSu-AWFu Wrocław uzyskała w Wieliczce rezultat 33:53.40 i poprawiła swoją dotychczasową życiówkę. Swój pierwszy medal seniorskich mistrzostw Polski wywalczyła trzecia na mecie Angelika Mach. Biegaczka klubu AZS UMCS Lublin osiągnęła czas 34:43.12 i podobnie jak dwie pierwsze zawodniczki poprawiła rekord życiowy.

W rywalizacji panów złoty medal zdobył Marek Skorupa (Barnim Goleniów), który na mecie uzyskał czas 29:36.08. Ze srebrnym medalem i wypełnionym minimum na młodzieżowe mistrzostwa Europy w Tallinnie wyjedzie z Wieliczki Paweł Szostak. Prowadzący przez ponad 6 kilometrów zawodnik stołecznego AZSu-AWFu na mecie uzyskał czas 29:37.46 i poprawił swój rekord życiowy. Podium, z wynikiem 29:39.23, uzupełnił Adam Nowicki (MKL Szczecin).