Kamil Knapik zwyciężył w Mistrzostwach Krakowskiego Klubu Szachistów

W dniach 11-12 marca 2017 r. w Krakowie odbyły się XIV Otwarte Mistrzostwa Krakowskiego Klubu Szachistów, w których grało blisko 300 szachistów. Starsze grupy rywalizowały przez dwa dni tempem 60 min na partię dla zawodnika natomiast młodsze tylko w sobotę tempem 30 min. na partię dla zawodnika.

Reprezentanci MKS MOS Wieliczka w licznej, bo aż 24 osobowej grupie zanotowali bardzo udany udział w tych zawodach.

W najmocniejszej grupie S  - zgłoszonej do FIDE  rozegrano pięć patii. Jan Golenia startujący w tej grupie  zajął 2 miejsce gromadząc  4,5 pkt.  i okazał się najlepszym zawodnikiem w gronie juniorów.

W grupie A niewiele brakło, aby całe podium należało do Wieliczki, gdyż zwyciężył Kamil Knapik  gromadząc 6 pkt. drugi był Hubert Szlósarczyk z 5,5 pkt. a 4 lokatę zajął Wojciech Krawczyk z 5 pkt.

W grupie B   miejsce 7 przypadło Kamilowi Pawłowskiemu, który uzyskał 4,5 pkt., 15 lokatę zanotował Maksymilian Nowakowski z 4 pkt. a 23 i 24 kolejno Hubert Spytek 3 pkt. i Anna Ślusarczyk 2,5 pkt.

W grupie C miejsce 12 zajął Szymon Woroń z 4 pkt. a 22  Łucja Łacny z 3 pkt., co pozwoliło jej na uzyskanie IV kat.

W grupie D1 dwóch zawodników z Wieliczki zajęło miejsca na podium. Drugie miejsce z 6,5 pkt. wywalczył Wojciech Smogór  a 3 Mateusz Woroń z 6 pkt.  8 lokatę zajęła Amelia Obrzut z 5 pkt. Tę samą ilość zanotował Szymon Duda, ale dało mu to 22 lokatę. 26 miejsce zajął Jan Grzegorczyk z 4 pkt uzyskując normę na IV kat. szachową, 28 była Weronika Kudelska a 62 Eryk Leśniewski.

W grupie D2 startował Dawid Jaroń , który zajął 12 miejsce uzyskując 4 pkt. a Nadia Kudelska była 14 z tą samą ilością pkt.

W najmłodszej grupie E - Jakub Jamka był 6 gromadząc 5 pkt. a 9 Adam Ślusarczyk również 5 pkt. 15 lokatę zajęła Magdalena Łapczyńska, 33 Zuzanna Obrzut a 40 Joanna Łapczyńska.

Turniej można zaliczyć do udanych. Cieszy zwłaszcza tak liczna obecność reprezentantów MKS MOS Wieliczka, szczególnie tych najmłodszych. Świadczy to o tym, że szachy w Wieliczce ciągle rozwijają się, a chętnych do szkolenia się w Międzyszkolnym Ośrodku Sportowym nie brakuje.