Wiadomości

Poniedziałek, 4 czerwca 2018

Złote Medale Zawodników WKS OYAMA w Mistrzostwach Polski

W dniach 19-20 maja 2018 r., w Hali Sportowej Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej w Jeleniej Górze, odbyły się XXIII Mistrzostwa Polski OYAMA Polskiej Federacji Karate w konkurencjach Kumite, w których wzięło udział blisko 300 zawodniczek i zawodników z 34 klubów.

W zawodach wzięła udział 20 osobowa reprezentacja WKS OYAMA która wywalczyła aż 16 medali w tym 6 złotych 4  srebrne i 6 brązowych .
W sobotę przed południem rozegrana została konkurencja LEKKI KONTAKT z udziałem Młodzików  i Juniorów Młodszych, rewelacyjnie spisała się nasza 7 osobowa reprezentacja wszyscy nasi zawodnicy zajęli miejsca na  podium.

Miejsca na podium zdobyli:
I miejsce   : Jakub Polkowski, Gabriela Gabryś, Emilia Hajduk, Mikołaj Wrona
II miejsce  : Kacper Broński, Antoni Skubisz
III miejsce : Filip Woszczek

Po południu rozegrano konkurencję Knockdown, z udziałem naszego reprezentanta- Patryka  Fliśnika który w efektowny sposób zdobył złoty  medal mistrzostw, został też uznany najlepszym zawodnikiem Mistrzostw Polski.

W drugim dniu MP rozegrano konkurencję SEMI-KNOCKDOWN z udziałem Juniorów i Juniorów Starszych ,nasza 12 osobowa reprezentacja wywalczyła 8 medali.

I miejsce   : Patryk Hebda
II miejsce  : Kacper Hebda, Bartłomiej Płoskonka,
III miejsce : Martyna Górak, Wiktoria Fliśnik, Maciej Midura, Kajetan Oprządek i Bartosz Kwiatkowski.

Obowiązki sędziego podczas turnieju wypełniał Sensei Filip Cebula 1 dan, opiekunem sportowym naszych reprezentantów  był Sensei  Jarosław Hebda 4 dan a autorem fotoreportażu z występu wieliczan jest sekretarz klubu Katarzyna Hebda .