„Krok do sukcesu”

W dniach 28 - 30. 03.2015 r. w murach pięknego niepołomickiego zamku tradycyjnie odbył się turniej „Krok do sukcesu”. W turnieju tym walczyły ze sobą dzieci z rocznika 2008 i młodsi (grupa A) oraz 2006 i 2007(grupa B), klasyfikowano osobno dziewczynki i osobno chłopców.

Był to cykl trzech indywidualnych turniejów oraz klasyfikacja ogólna po wszystkich trzech dniach szachowych zmagań. Grano codziennie siedem rund systemem szwajcarskim po 15 minut na zawodnika. Głównym sędzią turnieju był Andrzej Irlik – sędzia klasy międzynarodowej, a wspomagał go Stanisław Turecki, który jednocześnie był organizatorem całego przedsięwzięcia z ramienia UKS Goniec Staniątki, Kinga Siwek, Anita Bogoń, Kornel Łęczek i Jacek Wolak.

MKS MOS Wieliczka reprezentowało grono bardzo silnych zawodników.
W grupie A: Maksymilian Nowakowski zajął w pierwszym dniu zmagań wysokie 4 miejsce z 5 pkt., Krzysztof Baran z 4 pkt. był 11, Mateusz Pacek zajął 14 lokatę zdobywając 4 pkt., a Amelia Obrzud uzyskała 3 pkt. plasując się na 24 miejscu. W drugim dniu turnieju Maksymilian był 7 z 4,5 pkt., Mateusz był 11, Krzysztof 12 (obaj zdobyli po 4 pkt.), a Amelka była 16 z 3 pkt.  W ostatnim turnieju Maksymilian stanął na podium zajmując 1 miejsce z 6 pkt., Krzysztof był 11 z 4 pkt., Mateusz z 3 pkt. był 19, a Amelka również z 3 pkt. uplasowała się na 25 pozycji. W klasyfikacji po całym cyklu trzech turniejów Maksymilian zajął trzecie miejsce mając w sumie 15,5 pkt. – gratulujemy! W grupie B: Maria Baran w pierwszym turnieju uplasowała się na wysokiej 4 pozycji zdobywając 5,5 pkt., Paweł Wojtyło był 9 z 5 pkt., Mateusz Woroń był 11 również z 5 pkt., zaś Leon Śliwa z 4 pkt. uzyskał 13 lokatę. W drugim dniu zmagań Adam Pacek zajął drugie miejsce z 6 pkt., Paweł był 10 z 4, 5 pkt., Leon 19 z 4 pkt., a Marysia uplasowała się na 21 miejscu uzyskując także 4 pkt., zaś Mateusz mając 3 pkt. uzyskał 32 lokatę. W trzecim turnieju Adam był 10, Paweł 12, Leon 13, a Tomasz Bajer 14 (wszyscy uzyskali po 4,5 pkt.), Marysia z 4 pkt. zajęła 16 miejsce, zaś Mateusz uplasował się na 23 pozycji mając 3,5 pkt. W klasyfikacji po trzech turniejach Adam mając 10,5 pkt. był drugi – gratulujemy!
Oprócz turnieju głównego rozegrano również turnieje poboczne.

Turniej grupy C przeznaczony dla dziewcząt i chłopców z roczników 2002 – 2005 z kategorią II i wyższe rozegrany został systemem kołowym na dystansie 7 rund. W tym turnieju dzielnie walczył Wojciech Krawczyk, który zajął III miejsce uzyskując 4,5 pkt. – gratulujemy! Zaś grupa D przeznaczona była dla dziewcząt

i chłopców z roczników 2002 – 2005 z kategorią III i niższe. Grano systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund z czasem 1 godziny dla zawodnika na partię. W tym turnieju walczyło aż 35 zawodników. Wiktor Salawa z 4,5 pkt. uzyskał wysokie 8 miejsce, tuż za nim był Hubert Szlósarczyk, 10 był Jakub Bajer, a 12 Szymon Woroń (wszyscy uzyskali po 4 pkt.). W tej grupie walczyła również Zuzanna Salawa, która trzeciego dnia wybrała lekcje w szkole zamiast zmagań szachowych. Jakub Bajer uzyskał w tym turnieju normę na III kategorię szachową – gratulujemy!

Wszyscy dzielnie walczyli, a turniej nie należał do łatwych – tym bardziej cieszy tak duża ilość zdobytych pucharów i nagród, a przede wszystkim satysfakcji.
Zaznaczyć należy, że młodych szachistów z wielickiego klubu na co dzień trenuje pan Andrzej Irlik, któremu gratulujemy sukcesów podopiecznych, życząc jednocześnie kolejnych w następnych turniejach.