Wiktoria Król Drużynową Mistrzynią Polski w Judo

W dniu 07.05.2017 r. w Gorzowie Wielkopolskim odbyły się "Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorek młodszych" w Judo. W Mistrzostwach wystartowała drużyna "UKS JUDO WOLBROM" w barwach , której wystartowała wieliczanka WIKTORIA KRÓL.

Wiktoria wraz z koleżankami klubowymi wygrały wszystkie mecze grupowe.

W pierwszym meczu pokonały stosunkiem 5:1 drużynę "Olimp Nowa Sól", a w drugim pojedynku pokonały również w takim samym stosunku 5:1 drużynę "Fenix Bytom" i tym samym drużyna Wiktorii awansowała do półfinału z pierwszego miejsca w grupie "A" gdzie czekała już drużyna "Juvenia Wrocław" , która zajęła drugie miejsce w grupie "B" i również w tym pojedynku" UKS JUDO WOLBROM" nie pozostawił złudzeń co do tego kto będzie walczył o tytuł mistrzowski i pokonał przeciwników z Wrocławia stosunkiem również 5:1.

W finale spotkały się zdecydowanie najmocniejsze drużyny tych Mistrzostw "UKS JUDO WOLBROM" i "GKS CZARNI BYTOM", a walki finałowe stały na bardzo wysokim poziomie.

Drużyna z Wolbromia, w której barwach walczy Wiktoria zaskoczyła przeciwników składem jaki wystawiła na finał i po zaciętych walkach i wygranej rywalizacji  wynikiem 4:2.

"UKS JUDO WOLBROM" w składzie : Nikola Szlachta, Marta Kuraś, Paulina Szlachta, Anna Szatan, Natalia Kozłowska, Aleksandra Szatan, Wiktoria Król, Anna Kaleta i Anna Paś , wywalczył tytuł najlepszej drużyny w Polsce i tym samym "DRUŻYNOWE MISTRZOSTWO POLSKI" Juniorek Młodszych w Judo stało się faktem.

Jest to 100 medal rangi Mistrzostw Polski dla klubu Wiktorii od początku istnienia tego klubu na którego czele stoi charyzmatyczny trener i koordynator posiadacz 7 Dan i pierwszego w Historii polskiego Judo medalu na Mistrzostwach Europy CZESŁAW ŁAKSA.

Dla Wiktorii Król jest to największy sukces w dotychczasowej karierze. Gratulujemy.