Mistrzostwa Polski kadetów w Kick Boxingu!

5-7 maja w Rydzynie odbyły się Mistrzostwa Polski Kadetów w Kick Boxingu. Na starcie stanęło 675 zawodników z 75 klubów w tym 5-osobowa reprezentacja Wielicko-Gdowskiej Szkoły Walki Prime.

W pierwszym dniu zawodów odbyły się walki pointfighting. W kategorii kadetek starszych do 50 kg brązowe medale wywalczyły Aleksandra Kucharz oraz Emilia Wójcik.

W drugim dniu zawodów odbyły się walki light-contact. Jedyny medal w tej formule walki zdobyła ponownie Aleksandra Kucharz. Po dwóch wygranych pojedynkach (z rywalkami z Leszna i Pułtuska), zawodniczka Szkoły Walki Prime w półfinale uległa rywalce z Gdańska, co dało jej 3 miejsce i brązowy medal.

W zawodach wzięli udział również kadeci Mateusz Kucharz, Filip Suder oraz Mikołaj Drożdz. Każdy z nich stoczył wyrównane pojedynki z rywalami i nabrał cennego doświadczenia na imprezie najwyższej rangi w Polsce w Kick Boxingu.

Wyjazd został dofinansowany ze środków finansowych Miasta i Gminy Wieliczka oraz Gminy Gdów.