W Wieliczce Polki wywalczyły awans do Mistrzostw Świata Juniorek w siatkówce kobiet

Wieliczka okazała się szczęśliwa dla polskiej reprezentacji w siatkówce kobiet. W dniach 19 – 27 maja 2017 roku drużyna rozegrała w Wieliczce trzy bardzo dobre spotkania. Podczas 2. rundy turnieju eliminacyjnego do Mistrzostw Świata Juniorek U20 w piłce siatkowej, Polski pokonały zespoły z Belgii, Bułgarii oraz Niemiec i pojadą na mistrzostwa świata do Meksyku.

Trzy dni trwał w Wieliczce turniej kwalifikacyjny do mistrzostw świata juniorek w siatkówce. Rywalizowały ze sobą 4 drużyny narodowe: Polski, Belgii, Bułgarii i Niemiec. I miejsce wywalczyły siatkarki z Polski, wysoko (3-0) pokonały wszystkie pozostałe zespoły. Najlepszą zawodniczką Turnieju Eliminacyjnego do Mistrzostw Świata Juniorek została wieliczanka Alicja Grabka, która swoją przygodę z siatkówką rozpoczęła w MKS MOS Wieliczka, obecnie zawodniczka Legionovii Legionowo. Puchar najlepszej zawodniczce wręczył Burmistrz Wieliczki Artur Kozioł.

Wielicka hala sportowa przez cały turniej wypełniona była do ostatniego miejsca. Dziękujemy kibicom za liczne przybycie i żywiołowy doping.

Organizatorem turnieju był Polski Związek Piłki Siatkowej oraz Gmina Wieliczka.

Dziękujemy za weekend niezapomnianych sportowych wrażeń!