Sukces Wielickiego Klubu Sportowego Oyama w Andrychowie

W dniach 27-28 maja 2017 r., w hali sportowej Gimnazjum Nr 1 w Andrychowie odbyły się XXII Mistrzostwa Polski Juniorów i Seniorów OYAMA Polskiej Federacji Karate w konkurencjach walki, w których wzięło udział blisko 400 zawodników z 36 klubów, w tym dwóch z Kyokushin Tezuka Group. Organizatorem był Małopolski Klub Karate.

W zawodach wzięła udział 16 osobowa reprezentacja Wielickiego Klubu Sportowego Oyama która wywalczyła aż 14 medali w tym 3 złote 4  srebrne i 7 brązowych .

W sobotę przed południem rozegrana została konkurencja LEKKI KONTAKT z udziałem Młodzików (10-12 lat) i Juniorów Młodszych (12-14 lat) na trzech polach walki. Dziewczęta i chłopcy walczyli z użyciem w pełni znormalizowanego sprzętu ochronnego.

W  tej konkurencji  startowało  9 naszych zawodników , wszyscy oni stanęli na podium.

Miejsca na podium zdobyli:
I miejsce : Kacper Hebda  , Kacper Banaś , Jakub Drzewiecki
II miejsce : Kacper Broński , Jakub Polkowski
III miejsce : Gabriela Gabryś , Mikołaj Wrona , Filip Woszczek , Maciej Midura
Tego samego dnia po oficjalnym otwarciu zawodów, rozegrano konkurencję Knockdown.

Nasz klub reprezentował Patryk Fliśnik który w efektowny sposób zdobył brązowy  medal mistrzostw wygrywając walkę o podium przed czasem.

W drugim dniu MP rozegrano konkurencję SEMI-KNOCKDOWN z udziałem Juniorów (14-16 lat) i Juniorów Starszych ( 16-18 lat ) , nasi reprezentanci zdobyli 4 medale .

II miejsce : Fliśnik Wiktoria , Dominik Grycewicz
III miejsce : Patryk Hebda , Kacper Woźniak

Obowiązki sędziego podczas turnieju wypełniał Sensei Filip Cebula 1 dan, opiekunem sportowym naszych reprezentantów  był Sensei  Jarosław Hebda 4 dan a autorem fotoreportażu z występu wieliczan jest sekretarz klubu Katarzyna Hebda .