Sukces juniorek MKS MOS Wieliczka!

Juniorki MKS MOS Wieliczka wraz z zespołem Poprad Stary Sącz i Trefl Proxima Kraków uzyskały awans do Ćwierćfinałów Mistrzostw Polski. Finał Mistrzostw Małopolski Juniorek w Starym Sączu, który odbył się w dniach 02-04.02.2018 r. charakteryzował się bardzo wysokim poziomem sportowym, organizacyjnym i niezwykle wyrównanym poziomem gry.

Juniorki MKS MOS Wieliczka, po pięknym meczu i zwycięstwie 3 : 2 z SANDECJĄ NOWY SĄCZ, pechowo przegrywają 2 : 3 z zespołem POPRAD Stary Sącz i 0 : 3 z zespołem Trefl Proxima Kraków.

Mecz ze Starym Sączem był pełen dramaturgii, pierwszego, czwartego i piątego seta zawodniczki z Wieliczki zagrały bardzo, bardzo dobrze, natomiast drugiego i trzeciego seta dziwnie i słabo, ale tie-break to czyste szaleństwo: 3:0, 6:5, 6:9, 10:13, 14:13/meczowa/, 15:14 /meczowa/ i pechowe trzy sytuacje i 16:18. Mecz z zespołem Trefl Proxima Kraków, to widoczne duże zmęczenie po dwóch meczach pięciosetowych, brak spójności, własne błędy, czasami przebłyski, w pierwszym secie było 8:9, w drugim 9:11, w trzecim początek fajny, ale mecz bez historii. Następny, a zarazem ostatni mecz Juniorek MKS MOS Wieliczka z zespołem SETBOL Oświęcim to mecz o podwójnej stawce: znalezienie się w strefie medalowej, czyli zdobycie brązowego medalu oraz przede wszystkim uzyskanie awansu do Ćwierćfinałów Mistrzostw Polski Juniorek. W pierwszym secie zawodniczki MKS MOS Wieliczka dostarczają maximum emocji z wyniku 11:17 doprowadzają do wygranej 26:24, drugi set dla przeciwniczek, ale trzeci i czwarty set, to spokojna, konsekwentna gra dziewcząt z Wieliczki, mecz pod kontrolą, a tym samym wygrana 3:1 i ostatecznie 3 miejsce w Finale Wojewódzkim oraz upragniony awans do Ćwierćfinałów Mistrzostw Polski Juniorek 2018.

Finały Mistrzostw Małopolski Juniorek obfitowały, również w niespodzianki, Wisła Kraków po słabym meczu z Setbolem Oświęcim pokonała w meczu o 5 miejsce, 3:2 SANDECJE Nowy Sącz, która wcześniej rozegrała dwa świetne mecze z Wieliczką i Starym Sączem.
Natomiast przed Finałem pomiędzy Trefl Proximą Kraków a Popradem Stary Sącz faworytem były krakowianki, jednak początek meczu już zweryfikował opinie, pierwszy set co prawda dla Proximy ale punkt za punkt, drugi set już dla Starego Sącza i przewaga we wszystkich elementach, trzeci set to podobna gra i wynik też 11:11, pod koniec kilka prostych błędów Starego Sącza i set dla Trefl Proximy Kraków. Czwarty set bardzo podobny i złote medale trafiają do krakowianek. Mecz bardzo ładny , wyrównany na dobrym poziomie.

6.Sandecja Nowy Sącz
Klub MKS MOS Wieliczka został szczególnie doceniony, na zakończeniu i podsumowaniu turnieju, przy wręczeniu nagród podkreślono, że wśród pierwszych 4 zespołów są trzy SOS - y /Siatkarskie Ośrodki Sportowe/ i Klub MKS MOS Wieliczka, który nie ma takiej bazy , wsparcia ani możliwości finansowych, a mimo to odnosi wspaniałe sukcesy. Wśród nagrodzonych i wyróżnionych najlepszych zawodniczek całego Turnieju znalazły się dwie zawodniczki z Wieliczki. Ogłoszono że bezdyskusyjnie Najlepszą Atakującą Mistrzostw Małopolski Juniorek 2018 została Hebda Julia / MKS MOS Wieliczka/, a wyróżnienie otrzymuje Drej Agnieszka / MKS MOS Wieliczka/.

Warto przy okazji wspomnieć, że również Kadetki MKS MOS Wieliczka zakwalifikowały się do Finału Wojewódzkiego, a Młodziczki MKS MOS Wieliczka zajmują 1 miejsce w rankingu ligowym Młodziczek . Wszystkie Młodziczki, Kadetki i Juniorki uczęszczają na zajęcia sportowe z siatkówki, zorganizowane przez Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Wieliczce.

Zespół JUNIOREK MKS MOS Wieliczka wystąpił w składzie: Kujawa Wiktoria-rozgrywająca, Dubiel Natalia-rozgrywająca, Hebda Julia-atakująca, Pikus Joanna-przyjmująca, Drej Monika-przyjmująca, Niedzielska Emilia-przyjmująca, Sikora Karolina-przyjmująca, Kyrcz Agnieszka-przyjmująca, Hartabus Magdalena-przyjmująca, Drej Agnieszka-środkowa, Górska Izabela-środkowa, Kardyś Marcelina-środkowa, Wójtowicz Agnieszka-środkowa, Kowalska Aleksandra-libero, Małota Patrycja-libero, Artur Stryszowski- trener.