Juniorki MKS MOS Wieliczka zdobywają III miejsce w Ćwierćfinale Mistrzostw Polski Juniorek 2018

W dniach od 15-18 lutego 2018 r. w Legionowie został rozegrany Ćwierćfinał Mistrzostw Polski Juniorek, w którym wzięły udział Juniorki MKS MOS Wieliczka. W turnieju wystartowało 6 zespołów, które rywalizowały o pierwsze dwa miejsca dające awans do Półfinałów Mistrzostw Polski.

Początek turnieju rozpoczął się bardzo pomyślnie dla dziewcząt z Wieliczki, ponieważ od zwycięstw w fazie grupowej. Zawodniczki MKS MOS Wieliczka pokonały kolejno :
- UKS Jedynkę Łomżę 3:0 /25:11, 25:15, 25:20/
- UKS Ares Nową Sól 3:2 /25:13, 25:23, 18:25, 11:25, 15:12/, a tym samym awansowały do dalszej fazy turnieju, gdzie ich rywalkami zostały: LTS Legionovia Legionowo oraz BKS Aluprof Bielsko-Biała. Niestety w drugiej części turnieju brakło trochę szczęścia. W pierwszym meczu Juniorki MKS MOS Wieliczka przegrały 1:3 /10:25, 26:28, 25:18, 15:25/ z zespołem BKS Aluprof Bielsko-Biała.

Po słabej grze w pierwszym secie zawodniczki MKS MOS Wieliczka wyciągnęły wnioski. Grały bardzo dobrze w drugim, trzecim i na początku czwartego seta. Dziewczyny z Wieliczki mimo, że przegrały 26:28 drugiego seta, to grały świetnie i miały nawet piłkę setową. Trzeciego seta Wieliczanki wygrały zdecydowanie 25:18. Początek czwartego seta, to kontynuacja konsekwentnej, bardzo dobrej gry Juniorek z Wieliczki do momentu, gdy prowadziły 7:4 i tu następuje niewytłumaczalna seria prostych błędów, a wynik zmienia się na 9:17. Przeciwniczki nie wypuszczają prowadzenia i wygrywają całe spotkanie 3:1. Pozostał wielki niedosyt, bo gdyby udało się dokończyć czwartego seta na takim poziomie gry, jaka trwała od drugiego seta, to tie-break mógłby odwrócić wynik tego spotkania. Była realna szansa wygrania tego spotkania przez Wieliczanki, a tym samym zapewnienia sobie awansu do Półfinałów Mistrzostw Polski Juniorek. W drugim meczu Juniorki MKS MOS Wieliczka przegrały 0:3 /13:25, 10:25, 16:25/ z aktualnymi Mistrzyniami Polski, zespołem LTS Legionovia, który jest od 3 lat niepokonany w Polsce.

W pierwszych dwóch setach Wieliczanki miały największy problem z opanowaniem niezwykle trudnej zagrywki, rzadko spotykanej nawet na poziomie 1 Ligi. Należy również wspomnieć, że zawodniczki z Wieliczki znacznie ustępowały warunkami fizycznymi przeciwniczkom, wśród których większość miała powyżej 180 cm wzrostu, a dwie zawodniczki po 192 cm wzrostu. Juniorki MKS MOS Wieliczka mimo to nie złożyły broni i wykazały się walecznością, pokazały bardzo poprawną grę kombinacyjną i skuteczną zagrywkę. W trzecim secie już zagrywka przeciwniczek nie robiła aż takiego wrażenia, przyjęcie funkcjonowało to i gra wyglądała inaczej. W pewnym momencie było nawet 8:8, ale set zakończył się 25:16 dla Legionovii, bo przewagi w zasięgu przy ataku i w bloku nie da się zmienić.

Juniorki MKS MOS Wieliczka choć nie zakwalifikowały się do Półfinału Mistrzostw Polski Juniorek, to odniosły duży sukces zajmując ostatecznie 3 miejsce w Ćwierćfinale Mistrzostw Polski Juniorek, będąc zespołem dużo młodszym od pozostałych zespołów. Połowa zespołu z Wieliczki, to rocznikowo kadetki /2 lata młodsze/, a druga połowa to młodsze Juniorki /rok młodsze/. Duży sukces i ogromne doświadczenie jakie dziewczęta z Wieliczki zebrały na tych Mistrzostwach jest dla nich bezcenne.