IV edycja Bądź Następny

W dniach 9-10 lutego odbyła się IV halowa edycja ogólnopolskiego turnieju Bądź Następny. W tym roku turniej rozgrywany był w roczniku 2009 i młodsi, a na zaproszenie organizatora turnieju Szkoły Futbolu Staniątki odpowiedzieli przedstawiciele aż 40 klubów z całej Polski.

Dwudniowy turniej był rozgrywany równolegle na 5 obiektach sportowych na terenie trzech gmin: Niepołomice, Wieliczka i Kłaj. W pierwszym dniu zespoły rywalizowały w 8 grupach po 5 zespołów systemem każdy z każdym. W drugim dniu odbyła się faza pucharowa w której najlepsze zespoły z fazy grupowej zagrały o Puchar Mistrzostw Świata, zespoły które zajęły 2 miejsce rywalizowały o Puchar Mistrzostw Europy, zespoły z 3 miejsca walczyły o Puchar Mistrzostw Olimpijskich, drużyny, które zajęły 4 miejsca spotkały się w grupie Pucharu Narodów a zespoły z miejsca 5 w grupach zagrały o Puchar Polski.

Każda drużyna zagrała 7 spotkań w wymiarze czasowym 2x12 minut i spędziła na parkiecie 168 minut czyli prawie dwa mecze seniorskie, co dla małych piłkarzy było dużym sprawdzianem.

Najlepszym zespołem turnieju została MKS Tarnovia Tarnów, która w finale pokonała AP Hutnik Kraków. Brązowe medale wywalczyli zawodnicy Krakusa Nowa Huta.

Najlepszym Strzelcem turnieju został Kacper Krakus z drużyny AP Bardomed Krosno, Najlepszym Bramkarzem turnieju został wybrany Filip Dąbrowski z Tarnovii Tarnów a nagroda za Najlepszego Zawodnika turnieju trafiła do Alana Kozioł z Krakusa Nowa Huta.

Uroczyste zakończenie turnieju tradycyjnie odbyło się w Małopolskim Centrum Dźwięku i Słowa w Niepołomicach podczas którego obecni byli przedstawiciele 3 Gmin Partnerskich, Powiatu Wielickiego, Małopolskiego Związku Piłki Nożnej Podokręg Kraków i Podokręg Wieliczka a także przedstawiciele firm Partnerskich.

Wyniki poszczególnych grup prezentują się następująco:

Grupa Mistrzostw Świata (miejsca 1-8), rozgrywana na hali Niepołomice Jazy:

1 miejsce: MKS Tarnovia Tarnów

2 miejsce: AP Hutnik Kraków

3 miejsce: Krakus Nowa Huta

Grupa Mistrzostw Europy (miejsca 9-16), rozgrywana na hali Solne Miasto Wieliczka:

1 miejsce: Akademia Sandecja Nowy Sącz

2 miejsce: GKS Katowice

3 miejsce: Proszowianka Top Cars Proszowice

Grupa Mistrzostw Olimpijskich (miejsca 17-24), rozgrywana na hali LO Niepołomice:

1 miejsce: Polonia Kraków

2 miejsce: MUKS Mineralni Krynica Zdrój

3 miejsce: Garbarnia Kraków

Grupa Mistrzostwa Pucharu Narodów (miejsca 25-32), rozgrywana na hali Kampus Wielicki w Wieliczce:

1 miejsce: Orliki Myślenice

2 miejsce: AP Chemik Kędzierzyn Koźle

3 miejsce: Elita Brzesko

Grupa Mistrzostwa Pucharu Polski (miejsca 33-40), rozgrywana na hali przy ZS w Kłaju:

1 miejsce: PUKS Karol Wadowice

2 miejsce: Jadwiga Kraków

3 miejsce: Orzeł Piaski Wielkie