Sukces wieliczan w Mistrzostwach Polski

Bardzo dobrze spisali się zawodnicy Wielickiego Klubu Oyama Karate w XXIV Mistrzostwach Polski OYAMA Polskiej Federacji Karate w konkurencjach KUMITE, w Krakowie, którzy wywalczyli 15 medali, w tym: 5 złotych, 6 srebrnych i 4 brązowe.

W dniach 13-14  kwietnia 2019 r. Hali Sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji KOLNA w Krakowie, odbyły się XXIV Mistrzostwa Polski OYAMA Polskiej Federacji Karate w konkurencjach Kumite, w których wzięło udział blisko 380 zawodników z 44 klubów, w tym 27 osobowa reprezentacja z Wielickiego Klubu Oyama.

W sobotę przed południem rozegrana została konkurencja LEKKI KONTAKT z udziałem Młodzików  i Juniorów Młodszych, bardzo dobre spisali się nasi zawodnicy, zdobywając w tej konkurencji 8 medali.

Miejsca na podium zdobyli:

I miejsce: Hanna Nowak, Bartosz Mastalski, Jakub Polkowski

II miejsce: Antoni Skubisz, Maksymilian Reczek, Emilia Hajduk

III miejsce: Gabriela Gabryś, Iwo Biernat

Po południu rozegrano konkurencję Knockdown, w której wystartowali debiutujący w  mistrzostwach polski w kategorii młodzieżowców Patryk Hebda i broniący tytułu mistrza polski Patryk Fliśnik. Pierwszy z nich w ładnym stylu wygrał pierwszą walkę eliminacyjną, niestety w pojedynku o wejście do półfinału po wyrównanej walce przegrał na punkty decyzją sędziów. Patryk Fliśnik po zaciętym pojedynku eliminacyjnym dotarł do półfinału, w walce o wejście do finału przegrał na punkty po niejednogłośnej decyzji sędziów. Rewelacyjnie potoczył się dla niego pojedynek o 3 miejsce, który wygrał przed czasem, zdobywając tym razem brązowy medal.

W drugim dniu MP rozegrano konkurencję SEMI-KNOCKDOWN z udziałem Juniorów i Juniorów Starszych. Nasza 10 - osobowa reprezentacja wywalczyła 7 medali.

I miejsce: Kacper Hebda, Sebastian Nowak

II miejsce: Jakub Drzewiecki, Bartosz Kwiatkowski, Kajetan Oprządek

III miejsce: Martyna Górak, Wiktoria Fliśnik

W zawodach wzięli udział także inni członkowie naszego klubu, jako sędziowie boczni: Senpai Nina Kowalczuk i Przemysław Janus, kierownikiem  naszej reprezentacji byli Sensei Jarosław Hebda, a przy macie jako couchowie naszym zawodnikom pomagali Senpai Maciej Midura, Andrzej Midura i Hubert Biernat.