Historyczny wynik Wielickiego Klubu Karate Kyokushinkai

13 marca 2021 odbyły się Mistrzostwa Makroregionu Południowego i Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Hali Sportowo-Widowiskowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bukownie z udziałem około 300 zawodników z ponad 30 klubów Małopolski, województwa świętokrzyskiego oraz Podkarpacia.

Wiceprezes Polskiego Związku Karate shihan Andrzej Drewniak (9.dan) był sędzią głównym zawodów (Saiko Shinpan-Cho). Funkcję sędziego technicznego (Shinpan-Cho) pełnił shihan Roman Woźniak (5.dan) z Krosna. Organizatorem mistrzostw był Klub Karate Kyokushin w Bukownie kierowany przez sensei Sławomira Rudawskiego (4.dan) który odznaczył 9 osób honorowym certyfikatem za zasługi dla rozwoju karate na Ziemi Olkuskiej.

Wśród odznaczonych osób z lokalnych władz oraz karateków znalazł się prezes Małopolskiego OZK shihan Robert Kopciowski (5.dan) oraz sensei Krzysztof Kopciowski (3.dan) prezes Wielickiego Klubu Karate Kyokushinkai.

Wielicka drużyna liczyła 18 osób : 14 zawodników, 3 sędziów oraz jednego sekundanta. Spośród wielickich uczestników większość -  pomimo dużej obsady w swoich kategoriach  - zdobyła miejsca na podium, co pozwoliło uzyskać najlepszy historyczny wynik drużynowo - 2 miejsce na podium.  Szczególnie warto nadmienić sensei Janusza Zięcinę (1.dan), który po raz trzeci pod rząd na zawodach ligowych PZK zdobył złoty medal w konkurencji senior masters +85kg co jest osiągnięciem bardzo rzadko spotykanym oraz senpai Klaudię Słonkę (2.kyu) która w swoim debiucie w kategorii kumite seniorek -55kg pokonała przeciwniczkę przez nokaut techniczny (ippon) zaledwie po 30 sekundach walki zdobywając złoty medal w tej kategorii. Trzeci złoty medal zdobył na MMP senpai Jakub Szczurek (4.kyu) w kategorii kumite juniorów młodszych zwyciężając po kolei z trzema przeciwnikami. Pełne wyniki prezentujemy poniżej: