18 medali i I miejsce drużynowo dla wielickiego klubu OYAMA

W dniach 23 i 24 kwietnia 2022 r., w Hali Sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Tarnobrzegu, odbyły się XXVII Mistrzostwa Polski OYAMA PFK w Kumite. Udział wzięło przeszło 300 zawodniczek i zawodników z 36 ośrodków, w tym reprezentacja Wielickiego Klubu Sportowego OYAMA, która wywalczyła 18 medali i 1 miejsce w klasyfikacji drużynowej.

W sobotę przed południem rozegrana została konkurencja LEKKI KONTAKT z udziałem Młodzików  i Juniorów Młodszych, bardzo dobrze spisali się zawodnicy z Wieliczki, zdobywając w tej konkurencji 8 medali, w tym aż 6 złotych!

Miejsca na podium zdobyli:
I miejsce: Jakub Pulsakowski, Maksymilian Tomasik, Maja Fliśnik, Maja Woszczek, Szymon Janoszka, Krystian Biegański
II miejsce: Aleksandra Zięcina, Jakub Folga

Po południu rozegrano konkurencję Knockdown, w której wystartowała trójka naszych seniorów i wszyscy wywalczyli miejsca na podium. Patryk Hebda i Martyna Górak złoto a debiutujący w tej kategorii Michał Płonka srebro.
W drugim dniu Mistrzostw Polski rozegrano konkurencję SEMI-KNOCKDOWN z udziałem Juniorów i Juniorów Starszych, nasza reprezentacja wywalczyła kolejnych 7 medali!

I miejsce: Kacper Banaś, Gabrysia Gabryś
II miejsce: Filip Woszczek, Gawlik Marta
III miejsce: Iwo Biernat, Marek Tomasik, Marika Sasnal

Opiekunami sportowymi naszych zawodników byli Sensei Jarosław Hebda, Sebastian Nowak, Grzegorz Midura oraz Sempai Andrzej Midura, obowiązki sędziowskie wypełniał Sempai Jakub Drzewiecki.