15 MEDALI: 6 złotych, 5 srebrnych, 4 brązowych w XXIX Otwartych Mistrzostwach Polski Kung Fu Wu Shu

W dniach 16 -18 .06. 2023 w Hali Sportowej Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Piasecznie odbyły się XXIX Otwarte Mistrzostwa Polski Kung Fu Wushu, w których wzięła udział również skromna 8 osobowa reprezentacja MKS Kung Fu oraz Szkoły Sztuk Walki Choy Lee Fut Kung Fu – Lung z Wieliczki.

Trenerem zawodników z Wieliczki jest Sifu Tomasz Chabowski, a w składzie naszej ekipy znaleźli się również sędziowie: Sandra Jędrzejowska, Magdalena Bryk.

Naszym reprezentantom przypadło w udziale aż 15 medali w tym 6 tytułów Mistrza Polski!!! Doskonale, jak zwykle spisała się Wiktoria Dębosz przywożąc 4 złote medale w konkurencjach form tradycyjnych kobiet. Złoto przywiózł również Michał Wrona w konkurencji form z bronią różną oraz Bartosz Dziadek w formach z włócznią. Duże brawa!
W konkurencji walk Qingda – lekki kontakt wszyscy startujący zawodnicy przywieźli medale. Wojtek Szczygieł debiutujący na tej rangi imprezie wywalczył brąz. Kolejne doświadczenie zdobył również Bartosz Dziadek który w finale uległ przeciwnikowi z Zabierzowa przywożąc srebrny medal.

Duże brawa dla wszystkich startujących!!!