Artur Kozioł Burmistrz Miasta i Gminy Wieliczka oraz Jacek Juszkiewicz Starosta Wielicki mają zaszczyt zaprosić na Uroczystości upamiętniające 224. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
Jak co roku, w dniu rocznicy uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja, Centrum Kultury i Turystyki w Wieliczce zaprasza na koncert pieśni patriotycznych „WITAJ MAJ !” w wykonaniu Towarzystwa Śpiewaczego „Lutnia”. 3 maja, godz. 18.00, wstęp wolny.
W środowy wieczór, uroczystym koncertem w Auli Starostwa Powiatowego w Wieliczce, rozpoczął się piąty, a trzeci o zasięgu międzynarodowym Konkurs Skrzypcowy dla uczniów szkół muzycznych I stopnia "Vivaldi 337".
Jak co roku w okresie wiosennym, najmłodsi mieszkańcy naszej gminy mają okazję zaprezentować swoje umiejętności w Centrum Kultury i Turystyki w Wieliczce podczas Festiwalu Twórczości Dziecięcej SKRZAT.
Przy ulicy Kościuszki 51 w budynku dawnego pawilonu, w którym mieści się obecnie Stowarzyszenie Siemacha, ruszył punkt medyczny. Otwarcie tego punktu było niezwykle wyczekiwane przez mieszkańców okolicznych osiedli.
W kwietniowej odsłonie MUZYKOGRANIA na scenie Centrum Kultury i Turystyki w Wieliczce wystąpił zespół Snoww Dog z koncertem pełnym niebanalnych, gitarowych brzmień i intrygujących, poruszających tekstów .